Zpravodajství

Utýraného psa našly děti v pytli

Utýraného psa našly děti v pytli

Další případ brutálně utýraného zvířete řeší mostecká policie. Německého ovčáka našly děti zabaleného v plastovém pytli poblíž vlakového nádraží v Obrnicích u Mostu. Pachatel psa přitom mohl odložit do útulku, který je jen kilometr od místa nálezu.

Zdroj: TV Nova

Opuštěný objekt u vlakového nádraží. Rozbité sklenice, starý papír, kusy hadrů. Z těchto odpadků vytáhli strážníci zubožené tělo německého ovčáka. Pravděpodobně ubitého psa sem někdo schoval v plastovém pytli.

Člověk, který sem psa odhodil, zřejmě spoléhal na to, že ho zde nikdo nenajde. V okolí budovy si ale často hrají děti. Ty také na podivný nález upozornily. Strážníci na místě zjistili, že pes nezemřel přirozenou smrtí.

Pachatel může jít za útýrání psa až na jeden rok za mříže. Podle ochránců zvířat je to ale málo a tresty by se prý měly zpřísnit. Případů utýraných zvířat stále přibývá. Ochránci zvířat proto prosí: dejte zvíře raději do útulku.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Národního ptáka si letos nezvolíme. Anketa se odkládá na příští rok

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odkládá anketu o národního ptáka na rok 2023. V pondělí to potvrdila mluvčí úřadu Dominika Pospíšilová. Podle mní ministerstvo pro tento rok řadu velmi naléhavých priorit, ať už legislativních nebo dotačních k rychlé pomoci proti energetické chudobě a úspěšné zvládnutí české předsednictví EU, proto se osvětová kampaň podle dohody s Českým svazem ochránců přírody uskuteční v roce 2023. Česko tak minimálně do příštího roku zůstane jednou z mála evropských zemí, která nemá svého národního ptáka. S výběrem by kromě České společnosti ornitologické měla pomoci hlavně veřejnost.

Píše se na Deník.cz