Zpravodajství

Konference o chudobě se zúčastní chudé ženy

Konference o chudobě se zúčastní chudé ženy

O chudobě a o zážitích z okraje společnosti budou diskutovat účastníci mezinárodní evropské konference o chudobě v Bruselu. Na ni odjíždí i delegace z České republiky.

Zdroj: TV Nova

Reprezentovat Česko budou lidé, kteří si pocit chudoby zažili na vlastní kůži. Jedou čtyři ženy, které jsou postiženy chudobou. Jedna žena zažila domácí násilí, další žena má zkušenosti s lichvou, třetí žena je bezdomovkyně a další žena je maminka, která ztratila dvě děti.

Cílem koference je zjistit, jak jednotlivé země plní národní plány začleňování chudých zpět do společnosti. Zprávu ze setkání dostane i Evropská komise.

Ženy by chtěli mluvit hlavně o tom, že je v České republice špatně dostupné sociální bydlení pro chudé.

To nejsou ale jediná témata, která by měla z úst českých delegátek zaznít. Diskutovat by chtěli i o sterilizaci chudých žen. Špatné zdravotní situaci lidí ze dna společnosti. I o vysokém počtu dětí ve výchovných ústevech.

Cestu do Bruselu hradí Evropská unie. Mezinárodní konference se účastní lidé z dvaceti tří evropských zemí. Čeští zástupci se do Bruselu vypravují již po čtvrté. Příští rok by se mělo mezinárodní setkání zopakovat a ani češi by na ní opět chybět neměli.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz