Zpravodajství

Courtney Love plánuje dražbu po Kurtovi zbylých artefaktů

Dodnes si na noc obléká Cobainovo pyžamo. Ani po třinácti letech, jež uplynula od jeho sebevraždy, se rocková zpěvačka a herečka Courtney Love nedokázala rozloučit s osobními předměty zesnulého manžela. Nyní se však rozhodla udělat tlustou čáru za minulostí.

"Náš dům spíš připomíná mauzoleum," prohlásila kontroverzní umělkyně. A dodala, že je zbytečné, aby jejich čtrnáctiletá dcera Frances Bean neustále s pietou opatrovala hromady tašek, jež například obsahují Kurtovy obnošené flanelové košile. Podle matčina rozhodnutí si bude moci ponechat jednu z otcových kytar, pulovr a originál textu k písni Smells Like Teen Spirit.

Ostatní věci půjdou do dražby, již zařizuje proslulý aukční dům Christie´s. Předpokládaný výtěžek však pozůstalé po Cobainovi nepoužijí pouze pro sebe, značná část půjde na dobročinné účely. Courtney, jež se za Kurta provdala v roce 1992 a ve stejném roce mu porodila potomka, tvrdí, že se dodnes nedokázala oprostit od jeho vlivu.

Vzpomínky zůstávají stále živé. A posilují je i předměty, které ji pořád obklopují. "Jak můžu navázat nový vztah, když neustále žiji minulostí?" uvedla reportérům. Kdy se s ní alespoň materiálně rozloučí, však není známo. Přesný termín aukce totiž Courtney dosud tají.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz