Zpravodajství

VIDEO: Přijde šéf Vězeňské služby ČR kvůli mobilům o funkci?

VIDEO: Přijde šéf Vězeňské služby ČR kvůli mobilům o funkci?
Zdroj: TV Nova

Místopředseda kontrolního výboru sněmovny Libor Ježek požaduje okamžité odvolání generálního ředitele Vězeňské služby. Ten podle Ježka nese odpovědnost za nepovedený projekt rušení mobilního signálu ve vybraných věznicích.

Vedení firmy PB Mont se svými právníky se naší kameře vždy vyhýbalo. Tato firma měla v půlce března vyrušit mobilní signál v pěti věznicích a dostala na to přes 16 milionů korun. Před čtrnácti dny vězeňská služba firmě vypověděla smlouvu u tří věznic. PB Mont tvrdí, že neprávem.

PB Montu běží penále. První faktura měla být zaplacena 18. dubna, to se nestalo a k dnešnímu dni se částka vyšplhala na milion 200 tisíc korun.

Vězeňská služba teď dala firmě druhou šanci a i přes vypovězení smlouvy u tří věznic se na nich dál pracuje.

Projekt rušiček šetří kontrolní výbor poslanecké sněmovny, několik úřadů a protikorupční policie. Místopředseda výboru tvrdí, že má dostatek důkazů o tom, že vedení Vězeňské služby vážně chybovalo.
Ministr spravedlnosti Pospíšil si chce počkat na výsledky šetření jeho inspekce.

Kontrolní výbor poslanecké sněmovny bude rušičky řešit za 14 dní. Na zasedání mají být zveřejněny výsledky všech orgánů a institucí, které se rušičkami zabývají.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz