Zpravodajství

VIDEO: Přijde šéf Vězeňské služby ČR kvůli mobilům o funkci?

VIDEO: Přijde šéf Vězeňské služby ČR kvůli mobilům o funkci?
Zdroj: TV Nova

Místopředseda kontrolního výboru sněmovny Libor Ježek požaduje okamžité odvolání generálního ředitele Vězeňské služby. Ten podle Ježka nese odpovědnost za nepovedený projekt rušení mobilního signálu ve vybraných věznicích.

Vedení firmy PB Mont se svými právníky se naší kameře vždy vyhýbalo. Tato firma měla v půlce března vyrušit mobilní signál v pěti věznicích a dostala na to přes 16 milionů korun. Před čtrnácti dny vězeňská služba firmě vypověděla smlouvu u tří věznic. PB Mont tvrdí, že neprávem.

PB Montu běží penále. První faktura měla být zaplacena 18. dubna, to se nestalo a k dnešnímu dni se částka vyšplhala na milion 200 tisíc korun.

Vězeňská služba teď dala firmě druhou šanci a i přes vypovězení smlouvy u tří věznic se na nich dál pracuje.

Projekt rušiček šetří kontrolní výbor poslanecké sněmovny, několik úřadů a protikorupční policie. Místopředseda výboru tvrdí, že má dostatek důkazů o tom, že vedení Vězeňské služby vážně chybovalo.
Ministr spravedlnosti Pospíšil si chce počkat na výsledky šetření jeho inspekce.

Kontrolní výbor poslanecké sněmovny bude rušičky řešit za 14 dní. Na zasedání mají být zveřejněny výsledky všech orgánů a institucí, které se rušičkami zabývají.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz