Zpravodajství

Řidička přejela důchodce, ten nepřežil

Řidička přejela důchodce, ten nepřežil

Tragická nehoda se stala včera okolo osmé hodiny večerní v Kladně. Řidička osobního automobilu tam přehlédla osmašedesátiletého muže, který přecházel silnici, a srazila ho. Důchodce těžkým zraněním na místě podlehl.

Zdroj: TV Nova

Řidička, která jela směrem do centra města, prý nestačila nijak zareagovat. Na místě nehody policisté neobjevili žádnou brzdnou dráhu.

Dopravní nehoda se stala mimo přechod a dle dosavadního šetření řidička chodce neviděla, říkají policisté.

Řidičku možná oslnilo zapadající slunce, možná nedávala pozor. Zatím se neví, jakou jela rychlostí. Nehodu viděl jen jeden svědek.

Osmašedesátiletý důchodce bydlel podle všeho v Kladně, neměl u sebe žádné doklady, jen kartičku zdravotní pojišťovny. Z kapsy mu po srážce vypadla pistole. Vše nasvědčuje tomu, že viníkem je řidička auta.

Byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem, uvedla policie. K nehodě byl přizván také soudní znalec. Řidička bude s největší pravděpodobností obviněna.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz