Zpravodajství

Inspekce: Tachovský policista muže nenapadl

Inspekce: Tachovský policista muže nenapadl

Tachovský policista, na kterého byla podána stížnost za údajné napadení, je neviný. K napadení mělo dojít letos v březnu. Nevinu policisty prokázalo vyšetřování inspekce ministra vnitra. Jako důkaz neviny posloužily záznamy z bezpečnostních kamer.

Zdroj: TV Nova

Napadený tvrdil, že ho policista mlátil přímo na chodbě služebny. "Dvakrát mě udeřil tady do břicha a já jsem spadnul a pak mi řekl, že si můžu jít stěžovat třeba na lampárnu," říká poškozený.

"Já sem nikoho nenapad," hájí se policista. Na policii se muž dostal po incidentu v jedné tachovské restauraci. Napadený se pak nechal ošetřit na pohotovosti.

Po náštěvě lékaře pak podal Feiga trestní oznámení na jednoho z polistů. Případem se ihned začala zabývat inspekce ministra vnitra. Ta vyhodnocovala i záběry z bezpečnostních kamer.

Inspekce ministra vnitra mohla i díky záběrům z bezpečnostních kamer konstatovat, že policista se žádného trestného činu nedopustil.

Závěry vyšetřování inspekce ředitele tachovských policistů nepřekvapily.

Protože šetření vyloučilo napadení, inspekce případ odložila. Z křivého obvinění se naopak bude zpovídat Petr Fiega.
Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Národního ptáka si letos nezvolíme. Anketa se odkládá na příští rok

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odkládá anketu o národního ptáka na rok 2023. V pondělí to potvrdila mluvčí úřadu Dominika Pospíšilová. Podle mní ministerstvo pro tento rok řadu velmi naléhavých priorit, ať už legislativních nebo dotačních k rychlé pomoci proti energetické chudobě a úspěšné zvládnutí české předsednictví EU, proto se osvětová kampaň podle dohody s Českým svazem ochránců přírody uskuteční v roce 2023. Česko tak minimálně do příštího roku zůstane jednou z mála evropských zemí, která nemá svého národního ptáka. S výběrem by kromě České společnosti ornitologické měla pomoci hlavně veřejnost.

Píše se na Deník.cz