Zpravodajství

Hučína zprostil soud obžaloby

Hučína zprostil soud obžaloby

Kauza Vladimíra Hučína se včera znovu otevřela. Před krajským odvolacím soudem v Olomouci se bývalý důstojník Bezpečnostní informační služby zodpovídal z neuposlechnutí rozkazu. Původně byl Hučín obžalován z šesti trestných činů, soudy ho ale už dřív obžalob zprostily.

Vladimíra Hučína přišli i tentokrát k soudu podpořit desítky jeho příznivců. Hučín, ještě jako důstojník BIS, nesplnil rozkaz svého nadřízeného a odmítl sdělit zdroj, od kterého dostával informace. U soudu uspěl a celá jeho kauza je po tak po letech zřejmě u konce.

Potvrdili jsme zprošťující výrok okresního soudu v Přerově, že to jednání v bodě dva posouzené jako trestný čin neuposlechnutí rozkazu není trestným činem, uvedl soudce.

Samozřejmě ty roky, které člověk musí strávit tady tímhle soudním martyriem, jsem mohl věnovat na něco jiného užitečnějšího, říká Hučín.

Případ se dostal před soud znovu na podnět Nejvyššího soudu. Soud se přiklonil k tomu, že ty důkazy, které byly shromážděny nesvědčí o tom, že byla naplněna společenská nebezpečnost spáchaného jednání.

Proti rozsudku je možné podat už jen dovolání k nejvyššímu soudu, státní zástupce na to má dvouměsíční lhůtu.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz