Zpravodajství

Bodies přijely z Amsterdamu v obyčejných bednách

Velký sál Lucerny se změnil k nepoznání. Celý prostor, na němž se v zimní sezoně odehrávají kocerty a taneční bály, zaplnily kovové konstrukce a plátěné zástěny. V tom všem vynikají nasvícené lidské sochy. Přinášíme první informace o instalaci unikátní expozice.


Do Prahy se po rok a půl trvajících vyjednáváních dostala výstava vypreparovaných lidských těl. Podobných výstav je po světě osm. Některé z nich jsou umístěny coby stálé expozice v USA, jiné putují po světě. Do naší metropole exponáty dorazily z Amsterdamu. Sobotnímu otevření výstavy předcházela dlouhá jednání, neboť o projekt je ve světě velký zájem.

Češi mají stavitelský rekord
Instalace běžně trvá deset dní. Vedoucí produkce stavby Dan Truhlář se dnes pochlubil, že Praha stačila konstrukci postavit za pouhých šest dní. Na montáži pracovalo na osmdesát lidí. Světla a plátna oddělující jednotlivé exponáty drží kovová konstrukce podobná těm, které využívají organizátoři koncertů a festivalů ke stavbě pódií a světelných parků. Exponáty byly na místo dopraveny v kovových bednách. Nebylo zapotřebí žádných chladicích mechanismů ani speciálních nákladních vozů. S bednami se pouze muselo zacházet opatrně, aby se jejich obsah neporušil. 

Lístky nejdou pod dvě stovky
Vstupenky jsou již v prodeji. V jeden moment se na výstavní ploše může procházet 350 osob, ostatní zájemci budou muset vyčkat před vstupem. Základní cena pro dospělé je 349 korun, pro děti do dvanácti let 220 Kč. Slevu mohou uplatnit senioři a studenti, ti mají vstup za 270 Kč. Skupiny nad deset osob pořídí lístek za 315 korun.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz