Zpravodajství

VIDEO: Kvůli pozemkům nocovali přes týden na radnici

VIDEO: Kvůli pozemkům nocovali přes týden na radnici
Zdroj: TV Nova

Kvůli snaze získat obecní pozemky spaly dvě mladé rodiny 8 dní na městském úřadě v Mladé Vožici. Dvě parcely měly být totiž prodány tomu, kdo přijde první. Starosta oběma rodinám nakonec uvolnil i zasedací místnost, aby nemusely spát v autě. Dnes si své vytoužené pozemky konečně koupily.

Osm dní a nocí strávily v této místnosti a na tomto dvoře v autě dvě mladé rodiny. Když se dozvěděly o formě prodeje pozemků - kdo dřív přijde, ten dřív mele - vzaly spacáky a na úřad se přestěhovaly.

"Kdo tady bude první, tak ho dostane, kdybych sem přišel hoďku předem, tak ho nedostanu, sem to odstartoval takhle brzy," řekl TV Nova šťastný majitel nového pozemku.

Tak dlouhé čekání ale starosta nečekal. Když se minulou středu přišel nahlásit první žadatel, oněměl prý úžasem.

Dnes si naposledy vypily v zasedací místnosti čaj, sbalily spacáky a šly za starostou.

Jiný zájemce nepřišel, takže oba žadatelé po 192 hodinách strávených na radnici podepsali smlouvu.

Ze žadatelů se tak stali během týdne sousedé a do roka chtějí obě rodiny bydlet ve svém.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz