Zpravodajství

Největší nebezpečí číhá na řidiče v Kutné Hoře

Největší nebezpečí číhá na řidiče v Kutné Hoře
Zdroj: TV Nova

Nejnebezpečněji na silnicích je v Kutné Hoře. Vyplývá to z dnes zveřejněného Indexu bezpečnosti za rok 2006, který vydala Česká pojišťovna. Ta už třetím rokem sleduje silniční provoz v 59 bývalých okresních a 13 krajských městech. Pojišťovně jde o to, aby se nad kritickými místy zamysleli dopravní inženýři a provedli změny, které by zlepšily bezpečnost.

Měřítkem pro pojišťovnu je vzorec výpočtu Indexu bezpečnosti. Kromě počtu nehod se smrtelnými následky a těžkými zraněními se dosazuje řada dalších veličin.

Nejbezpečněji je v Rakovníku a Tachově, kde za loňský rok neevidují ani jednu tragickou nehodu. Rakovník, který obhájil prvenství už podruhé za sebou, tvrdí: Hlavní roli zde hraje prevence.

Pomníčky obětí v Kutné Hoře hovoří za vše. Ta úplně poslední tragédie otřásla městem. Auto má dát přednost, řidička ale nevidí motorku, která se řítí 150 kilometrovou rychlostí. Motorkář umírá, řidička auta má lehká zranění.

Kromě nejbezpečnějšího a nejnebezpečnějšího města Index sleduje i nenadálé meziroční výkyvy. Výsledek? Skokanem roku je Česká Lípa, která si polepšila o 41 míst a naopak propadákem roku je Blansko, které v Indexu spadlo o 44 míst.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz