Zpravodajství

Svodidla se kradou ve velkém

Svodidla se kradou ve velkém
Zdroj: TV Nova

Zloději kovů mají nový hit. Na dálnicích a silnicích první třídy - kradou svodidla. A počet takových krádeží stále narůstá. Pachatelé si navíc vybírají rizikové úseky. Poškozená svodidla totiž snižují šanci na přežití řidičů, kteří v těchto místech nabourají.

Plechové zábrany, které vám mohou při dopravní nehodě zachránit život. Svodidla upevňují tyto kovové sloupky. Pro zloděje se ale staly novým fenoménem. Aktuálně jich v ústeckém kraji chybí zhruba tisíc.

Některá svodidla už přestala držet tvar a provalila se do vozovky. Jako například na silnici mezi Mostem a Louny. Tady zloději odšroubovali sloupky na místech, kde jsou pro bezpečnost řidičů nejdůležitější.¨

Zlodějům přitom nahrávají také nové směrnice silničářů. Podle nich se nesmějí svodidla přidělávat k zemi napevno, ale pouze šrouby. Pachatelům tak stačí obyčejný klíč a trocha síly. Přesně jako na dálnici D8. Tady policie opakovaně nachytala zloděje v momentě, kdy měli plné ruce práce se šroubováním.

Přestože jsou svodidla na silnicích důležitým bezpečnostním prvkem, nedovoluje náš trestní zákoník zloděje stíhat za obecné ohrožení, ale pouze za trestný čin krádeže.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz