Zpravodajství

Hledaný muzejník dopaden na severu Čech

Hledaný muzejník dopaden na severu Čech
Zdroj: TV Nova

Rumburské policii se podařilo po roce a půl dopadnout celostátně hledaného muzejníka Karla Hildebrandta. Ten společně s jeho komplici připravil rumburské muzeum o více jak šedesát exponátů na kterých vydělali přes milion korun. Muže našli policisté ve čtvrtek večer v Hrádku nad Nisou jen několik kilometrů od Rumburka.

Vzácné obrazy, hodiny, pušky, pistole, dýky, šavle. Všechny tyto exponáty si odnesl z rumburského muzea tento muž - jeho správce. Když se na krádež přišlo, zmizel neznámo kam.

Pátrání po uprchlém muzejníkovi trvalo rok a půl. Nakonec ho policisté dopadli jen pár kilometrů od Rumburka.

Je vysoce pravděpodobné, že bude obviněn z krádeže. Za tu může jít, až na osm let za mříže.

Z ukradených exponátů se našla jen část. Kde skončil zbytek se stále neví. Kriminalisté nevylučují, že kromě Hildebrandta a jeho kamaráda, který si už odpykává trest, jsou v krádeži namočeni další lidé.

Pikantností je, že spoluzakladatelem muzea byl Hildebrandtův dědeček. V jeho práci poté pokračovala jeho dcera - muzejníkova matka. To, že se její syn našel se dozvěděla, až od nás.

Ani po roce a půl se rumburské muzeum z velké krádeže nevzpamatovalo. Kdy budou exponáty opět zpřístupněny nám dnes nikdo nedokázal říct.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz