Zpravodajství

Nikde mě nechtějí! Proč?

Nikde mě nechtějí! Proč?
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Dobrý den, vystudoval jsem obchodní akademii a teď se již několik měsíců snažím najít práci. Prošel jsem už několika konkurzy, ale vždy jsem se setkal s odmítavým stanoviskem. A přitom si myslím, že vystupuji docela dobře, hovořím plynně dvěma jazyky. Nechápu, v čem je problém. Dneska mi zase volali, že je jim líto, ale že mě neberou. Už toho mám plné zuby, nemám už sílu ani chuť účastnit se dalšího konkurzu. Miloš

Za prvé bych Vám, Miloši, ráda poděkovala za nakousnutí velmi zajímavého tématu a také za to, že jste muž. První muž po tolika ženských bolístkách.

S prací je to dneska těžká věc. Ale bylo by zbabělé to vzdát už jen proto, že jste chlap. Píšete, že jste prošel několika konkurzy, to znamená, že i po nejednom neúspěchu jste znovu dokázal zvednout hlavu, uvázat kravatu a jít na další pohovor. A je třeba to udělat stejně - prostě jděte a přihlaste se na další konkurz!

Ale ještě předtím by bylo dobré vědět, proč se firmy rozhodly Vás nepřijmout. Zpětná vazba může při dalším konkurzu velmi pomoci. Není úplně jednoduché zpětnou vazbu získat a některé firmy nemusejí být ochotny pomoci. Mohou Vás lehce odbýt slovy: "Dali jsme přednost jinému kandidátovi," nesmíte se nechat. Vystupujte diplomaticky, s rozvahou a hlavně klidně. Chtějte vědět, co konkrétně jste udělal špatně a proč dali přednost jinému kandidátovi. To, co se dozvíte, vyhodnoťte a podle toho se připravte na další konkurz.

Vaše Kudláková!

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz