Zpravodajství

Pošťačka házela dopisy rovnou do koše

Pošťačka házela dopisy rovnou do koše
Zdroj: TV Nova

Záhadný případ neposlušné pošťačky řeší policisté v Dobřanech na Plzeňsku. Žena místo toho, aby poštu řádně roznášela, tak ji vyhazovala. Lidé tak nedostali ani důležité doporučené dopisy. Teď jí hrozí až rok vězení.

Na poštu prý žena přišla dobrovolně s tím, že si chce přivydělat. S doručováním zásilek si ale vůbec hlavu nedělala. Na poště se tak začala ztrácet vyúčtování, dopisy i rekomanda.

Pošťačka v obálkách zřejmě ani nic nehledala. Zatím to vypadá, že jí prostě jen nebavilo chodit od domu k domu. Když se pošťačce nechtělo roznášet dopisy, prostě je vyhodila do kontejneru

Zásilky ale prý měly končit i v kanálech nebo pohozené na chodbách. Pošťačka dokonce podepisovala doporučené dopisy. Její řádění trvalo zhruba měsíc.

Kolik zásilek pošťačka přesně zlikvidovala se zatím neví. Je možné, že se ozvou ještě další poškození. Mohla vzniknout škoda například tím, že by nedoručením dopisu mohlo být účtováno penále. Pošta samozřejmě nahradí dotčeným občanům vzniklé škody.

Povedená pošťačka se prý teď před sousedy a známými skrývá. Podle policie se zřejmě dopustila trestného činu, stíhána ale zatím není.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz