Zpravodajství

Olomoucká zoo hlásí unikátní přírůstek: sibu skvrnitou

Olomoucká zoo hlásí unikátní přírůstek: sibu skvrnitou
Zdroj: TV Nova

V olomoucké zoologické zahradě mají novou obyvatelku mořského akvária - sibu skvrnitou. Samička tohoto rejnoka je zatím svého druhu jediná v České republice. Do Olomouce ji přivezli až z Indonésie a v brzké době jí chovatelé chtějí pořídit samečka.

Nemít kolem sebe vodu, spletli byste si možná sibu skvrnitou s ptákem. V zoo se samička rejnoka těší velké pozornosti. Na rozdíl od většiny druhů rejnoků chovaných v akváriích, tento druh stále plave a nezahrabává se vůbec do písku.

Při krmení to u akvária vypadá spíš jako ve francouzské restauraci. K podávání potravy chovatel potřebuje speciální kleště, rejnok totiž dokáže pořádně stisknout.

Tento rejnok je zatím jediným exemplářem svého druhu u nás. Jeho cesta z Indonésie až na Hanou trvala 36 hodin. Přicestovala ve speciálním pytli o pěti vrstvách, který byl ještě uzavřen v kontejneru, aby se neměnila teplota.

Rozpětí křídel rejnoka v dospělosti dosahuje až dvou metrů, v zajetí je to ale méně. V zoo proto pevně doufají, že otázku kam s ním nebudou muset v brzké době řešit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz