Zpravodajství

Olomoucká zoo hlásí unikátní přírůstek: sibu skvrnitou

Olomoucká zoo hlásí unikátní přírůstek: sibu skvrnitou
Zdroj: TV Nova

V olomoucké zoologické zahradě mají novou obyvatelku mořského akvária - sibu skvrnitou. Samička tohoto rejnoka je zatím svého druhu jediná v České republice. Do Olomouce ji přivezli až z Indonésie a v brzké době jí chovatelé chtějí pořídit samečka.

Nemít kolem sebe vodu, spletli byste si možná sibu skvrnitou s ptákem. V zoo se samička rejnoka těší velké pozornosti. Na rozdíl od většiny druhů rejnoků chovaných v akváriích, tento druh stále plave a nezahrabává se vůbec do písku.

Při krmení to u akvária vypadá spíš jako ve francouzské restauraci. K podávání potravy chovatel potřebuje speciální kleště, rejnok totiž dokáže pořádně stisknout.

Tento rejnok je zatím jediným exemplářem svého druhu u nás. Jeho cesta z Indonésie až na Hanou trvala 36 hodin. Přicestovala ve speciálním pytli o pěti vrstvách, který byl ještě uzavřen v kontejneru, aby se neměnila teplota.

Rozpětí křídel rejnoka v dospělosti dosahuje až dvou metrů, v zajetí je to ale méně. V zoo proto pevně doufají, že otázku kam s ním nebudou muset v brzké době řešit.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz