Zpravodajství

Z londýnských ulic zmizí typické policejní helmy

O Britech je známo, že ctí tradice a jen neradi se s nimi loučí. Neplatí to však pro uniformované policisty, kteří slouží ve zdejší metropoli. Takzvaní bobíci totiž pokládají helmy, jež jsou odvěkou součástí jejich stejnokroje, za obludně nepraktické.

Neustálé stížnosti na to, že jim při pronásledování pachatelů soustavně padají z hlavy, konečně došly sluchu vedení Scotland Yardu. Jeho špičky se dohodly se studenty londýnské vysoké umělecké školy, že vypracují pro pochůzkáře návrh nového typu přileb i ostatních součástí jejich služebního odění, jež budou odpovídat jednadvacátému století.

Na první pohled malebné třiceticentimetrové korkové helmy ve tvaru zvonu, jež se těšily velké oblibě nejen mezi místním obyvatelstvem, ale také mezi návštěvníky Londýna, se zřejmě už v blízké budoucnosti přiřadí k typickým červeným patrovým autobusům a černým taxíkům, z nichž se už staly pouhé turistické atrakce. Mužům zákona se však nutně uleví.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz