Zpravodajství

V Praze budou 8. května protestovat extremisté a příznivci koz

V Praze budou 8. května protestovat extremisté a příznivci koz
Zdroj: TV Nova

V Praze budou 8. května pochodovat pravicoví extremisté z Národní strany a protestovat příznivci tzv. Kozího plácku. Obě dvě veřejná shromáždění jsou řádně nahlášena a magistrát je povolil. Pravicoví extremisté z Národní strany budou protestovat proti Evropské unii. U obecního dvora bude pokračovat akce proti umístění sochy Sigmunda Freuda v Praze na tzv. Kozím plácku protestem Stanislava Pence a dalších zúčastněných. Podle oficiálních údajů od pořadatelů má být na akci extremistů sto lidí, na druhé akci dvěstě.

Pochod Národní strany má podle informací serveru nova.cz trvat čtyři hodiny. Začně v 10:00 hodin na náměstí Franze Kafky a dále po trase Kaprova, Palachovo náměstí, Křižovnická, Karlův most, Mostecká, Malostranské náměstí a Tomášská. V oficiálním oznámení na svých internetových stránkách Národní strana uvádí, že jde o "pochod proti Sudetoněmeckému landsmanšaftu a jeho protičeské arogantní politice vměšování a ovlivňování a také proti politické korektnosti a pozitivní diskriminaci."

Podle organizátorů se jedná o pravidelné připomenutí tradice Národní strany proti různým nešvarům. "Strategie je koncipována jako tzv. dokončíme odsun. Chceme poukázat mimo jiné na to, že by Česká republika neměla stále za tuto část historie omlouvat," řekl serveru nova.cz svolatel akce.

Policie kvůli pochodu extremistů plánuje příslušná bezpečnostní opatření.

Akce Stanislava Pence (ochránce lidských práv, ekologický zemědělec a bývalý disident, spoluzakladatel Občanského fóra a královéhradecký kandidát Strany zelených) proti umístění sochy Sigmunda Freuda na tzv. Kozím plácku u Ovocného trhu je v plném proudu už od 1. května.

„Magistrát plánuje na Kozím plácku umístit sochu Zigmunda Freuda. Chceme zachovat Kozí plácek tak, jak vypadá v současném stavu," řekl serveru nova.cz královéhradecký kandidát Stanislav Penc. Dodal, že magistrát zatím sochu neumístil a podle výsledků referenda si sochu na tomto místě nepřejí ani občané. Tuto lokalitu navrhl sochař David Černý.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz