Zpravodajství

V Praze budou 8. května protestovat extremisté a příznivci koz

V Praze budou 8. května protestovat extremisté a příznivci koz
Zdroj: TV Nova

V Praze budou 8. května pochodovat pravicoví extremisté z Národní strany a protestovat příznivci tzv. Kozího plácku. Obě dvě veřejná shromáždění jsou řádně nahlášena a magistrát je povolil. Pravicoví extremisté z Národní strany budou protestovat proti Evropské unii. U obecního dvora bude pokračovat akce proti umístění sochy Sigmunda Freuda v Praze na tzv. Kozím plácku protestem Stanislava Pence a dalších zúčastněných. Podle oficiálních údajů od pořadatelů má být na akci extremistů sto lidí, na druhé akci dvěstě.

Pochod Národní strany má podle informací serveru nova.cz trvat čtyři hodiny. Začně v 10:00 hodin na náměstí Franze Kafky a dále po trase Kaprova, Palachovo náměstí, Křižovnická, Karlův most, Mostecká, Malostranské náměstí a Tomášská. V oficiálním oznámení na svých internetových stránkách Národní strana uvádí, že jde o "pochod proti Sudetoněmeckému landsmanšaftu a jeho protičeské arogantní politice vměšování a ovlivňování a také proti politické korektnosti a pozitivní diskriminaci."

Podle organizátorů se jedná o pravidelné připomenutí tradice Národní strany proti různým nešvarům. "Strategie je koncipována jako tzv. dokončíme odsun. Chceme poukázat mimo jiné na to, že by Česká republika neměla stále za tuto část historie omlouvat," řekl serveru nova.cz svolatel akce.

Policie kvůli pochodu extremistů plánuje příslušná bezpečnostní opatření.

Akce Stanislava Pence (ochránce lidských práv, ekologický zemědělec a bývalý disident, spoluzakladatel Občanského fóra a královéhradecký kandidát Strany zelených) proti umístění sochy Sigmunda Freuda na tzv. Kozím plácku u Ovocného trhu je v plném proudu už od 1. května.

„Magistrát plánuje na Kozím plácku umístit sochu Zigmunda Freuda. Chceme zachovat Kozí plácek tak, jak vypadá v současném stavu," řekl serveru nova.cz královéhradecký kandidát Stanislav Penc. Dodal, že magistrát zatím sochu neumístil a podle výsledků referenda si sochu na tomto místě nepřejí ani občané. Tuto lokalitu navrhl sochař David Černý.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz