Zpravodajství

Vysoká škola ekonomická prosazuje revoluční metody

K neobvyklému kroku se odhodlal děkan národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Chce zabránit množícím se podvodům. Studenti totiž stále častěji opisují cizí práce a přitom je vydávají za své vlastní. Každému učiteli, který tak odhalí mezi studenty plagiátora, vyplácí odměnu.

Opsání diplomové práce není o nic menší prohřešek než krádež auta, hřímá děkan fakulty. Se studenty, kteří například stahují práce z internetu, neuvedou zdroj a dílo potom vydávají za své vlastní, ztratil poslední zbytky trpělivosti. A vyhlásil jim válku. Učitel, ktery mezi odevzdanými pracemi najde plagiát, dostane finanční odměnu 5 tisíc korun. 

Pět učitelů, kterým už na účtu milá prémie přistála, si nařízení jistě pochvaluje. Opačně jsou na tom chycení studenti. Minimálně několik dalších pár let budou bez vysokoškolského vzdělání. Několik studentů už bylo vyloučeno.  

Opisování je podle učitelů nejen časté, drzost některých studentů prý nezná mezí.  Sami učitelé ale přiznávají, že podobných úlovků je málo. najít a usvědčit podvodníka je prý především věcí náhody.

Experti Masarykovy univerzity v Brně už sice vytvořili speciální program, který prý odhalí byť sebemenší podobnost jakéhokoli textu, problém ale je, že srovnává jen texty, uložené v databázi školy. Na celý případ upozornily poprvé Lidové noviny.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz