Zpravodajství

Vysoká škola ekonomická prosazuje revoluční metody

K neobvyklému kroku se odhodlal děkan národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Chce zabránit množícím se podvodům. Studenti totiž stále častěji opisují cizí práce a přitom je vydávají za své vlastní. Každému učiteli, který tak odhalí mezi studenty plagiátora, vyplácí odměnu.

Opsání diplomové práce není o nic menší prohřešek než krádež auta, hřímá děkan fakulty. Se studenty, kteří například stahují práce z internetu, neuvedou zdroj a dílo potom vydávají za své vlastní, ztratil poslední zbytky trpělivosti. A vyhlásil jim válku. Učitel, ktery mezi odevzdanými pracemi najde plagiát, dostane finanční odměnu 5 tisíc korun. 

Pět učitelů, kterým už na účtu milá prémie přistála, si nařízení jistě pochvaluje. Opačně jsou na tom chycení studenti. Minimálně několik dalších pár let budou bez vysokoškolského vzdělání. Několik studentů už bylo vyloučeno.  

Opisování je podle učitelů nejen časté, drzost některých studentů prý nezná mezí.  Sami učitelé ale přiznávají, že podobných úlovků je málo. najít a usvědčit podvodníka je prý především věcí náhody.

Experti Masarykovy univerzity v Brně už sice vytvořili speciální program, který prý odhalí byť sebemenší podobnost jakéhokoli textu, problém ale je, že srovnává jen texty, uložené v databázi školy. Na celý případ upozornily poprvé Lidové noviny.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz