Zpravodajství

Zemědělci protestují proti chování supermarketů

Zemědělci protestují proti chování supermarketů

Agrární komoře došla trpělivost s obchodními řetězci, které na svých pultech nechtějí prodávat české zboží. Vedení komory proto připravuje celorepublikové protestní akce.

Zdroj: TV Nova

Protesty jsou plánovány na červen, akce budou kombinované. Na jedné straně se budou snažit informovat spotřebitele, na druhé straně budou zaměřeny proti řetězcům. V poslední době se hovořilo například o vykupování masa. Obchodní řetězce totiž nabízejí ceny, které jsou pod výrobními náklady.

Agrární komora volá po novém zákonu. Aby nikdo nemohl nikoho nutit prodávat své zboží pod výrobními náklady, říká předseda Agrární komnory Jan Veleba. Vláda bude sněmovnu informovat, jakým způsobem bude problém řešit.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz