Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Rasistický narkoman oloupil cizinku

Pražská policie řeší případ, který se odehrál začátkem března. Podle kriminalistů 8. března po druhé hodině odpoledne mladík ve věku 25-30 let oloupil ve vestibulu stanice metra Hradčanská v Praze cizinku z Nového Zélandu. Nadával jí přitom rasistickými výrazy. Našemu serveru to sdělil komisař pražské služby kriminální policie a vyšetřování Jiří Brych.

"Muž měl na vlasech dredy," uvedl Brych s tím, že pachatel byl pravděpodobně pod vlivem drog. "V Kamenické ulici pachatel nastoupil do tramvaje, v níž obtěžoval cizinku," řekl Brych. Žena se rozhodla na zastávce Hradčanská vystoupit a zamířila do metra. Tam na ní pachatel vytáhl nůž a požadoval peníze. Žena mu v nátlaku dala 1000 korun, které měla v peněžence.

Pachatel měří podle policistů 185-190 centimetrů. Pod levým okem má piercing. Je na něm patrný řetízek, který spojuje nos s levou tváří. Muž měl na sobě světle zelenou bundu vpředu s kapsami, kalhoty a boty zřejmě tmavé barvy. S ženou se bavil anglicky, přesto se pravděpodobně jedná o Čecha. Policisté varují, že je ozbrojen.

Kriminalisté žádají svědky události, aby poskytli informace o případu na lince 158.

Pachateli hrozí za loupež a hanobení národa, rasy a přesvědčení dva až osm let za mřížemi.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz