Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Rasistický narkoman oloupil cizinku

Pražská policie řeší případ, který se odehrál začátkem března. Podle kriminalistů 8. března po druhé hodině odpoledne mladík ve věku 25-30 let oloupil ve vestibulu stanice metra Hradčanská v Praze cizinku z Nového Zélandu. Nadával jí přitom rasistickými výrazy. Našemu serveru to sdělil komisař pražské služby kriminální policie a vyšetřování Jiří Brych.

"Muž měl na vlasech dredy," uvedl Brych s tím, že pachatel byl pravděpodobně pod vlivem drog. "V Kamenické ulici pachatel nastoupil do tramvaje, v níž obtěžoval cizinku," řekl Brych. Žena se rozhodla na zastávce Hradčanská vystoupit a zamířila do metra. Tam na ní pachatel vytáhl nůž a požadoval peníze. Žena mu v nátlaku dala 1000 korun, které měla v peněžence.

Pachatel měří podle policistů 185-190 centimetrů. Pod levým okem má piercing. Je na něm patrný řetízek, který spojuje nos s levou tváří. Muž měl na sobě světle zelenou bundu vpředu s kapsami, kalhoty a boty zřejmě tmavé barvy. S ženou se bavil anglicky, přesto se pravděpodobně jedná o Čecha. Policisté varují, že je ozbrojen.

Kriminalisté žádají svědky události, aby poskytli informace o případu na lince 158.

Pachateli hrozí za loupež a hanobení národa, rasy a přesvědčení dva až osm let za mřížemi.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz