Zpravodajství

Na Obsta dohlédnou kvůli StB členové poslanecké komise

Na Obsta dohlédnou kvůli StB členové poslanecké komise
Zdroj: TV Nova

Poslanci z komise, která dohlíží na kontrarozvědku BIS, začali prověřovat přerovského státního zástupce Radima Obsta. Ten řeší případ vicepremiéra Jiřího Čunka obviněného z korupce. Poslanci chtějí zjistit, zda Obst nemá kontakty na bývalé příslušníky StB. Z toho ho nedávno obvinil senátor Jaromír Štětina. Obst to ale odmítá.

Senátor Štetina se dostal do křížku se státním zástupcem Obstem v době, kdy se jednalo o vydání Jiřího Čunka policii. To, že senátoři Čunkovo trestní stíhání povolili, nesl Štětina velmi nelibě.

Jako jeden z důvodů, proč odmítal Čunka vydat, uváděl nedůvěryhodnost Obsta. "Existují v BIS svazky, které informují o tom, že pan Obst po roce 1989 měl kontakty na bývalé příslušníky StB," uvedl pro TV Nova Štětina.

Tyto informace má Štětina údajně od bývalého pracovníka BIS Vladimíra Hučína. Obst ale všechna obvinění odmítá.

Obstova rodina už podala na Štětinu i Hučína trestní oznámení. Tím to ale podle všeho nekončí. Celou věcí se začali zabývat poslanci z komise pro kontrolu BIS.¨

Minulý týden už vyslechli ředitele BIS Langa. Mluvčí této tajné služby nám ale odmítl říct, jaké informace Lang poslancům poskytl.
I poslanci se vyjadřují jen velmi obecně. Někteří ale naznačují, že zatím důkaz o spojení Obsta s lidmi z StB v rukou nemají.

V nejbližších dnech si chtějí poslanci pozvat také senátora Štětinu a zeptat se ho, jestli má pro svá tvrzení i nějaký důkaz. Až poté údajně hodlají veřejnost informovat o svých zjištěních.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz