Zpravodajství

VIDEO: Bursíkovo ministerstvo v nedbalkách, hrozí pokuta od EU

VIDEO: Bursíkovo ministerstvo v nedbalkách, hrozí pokuta od EU
Zdroj: TV Nova

České republice hrozí od Evropské unie mnohamilionová pokuta. Nepřijali jsme totiž do konce dubna zákon o ekologické újmě, který velmi tvrdě postihuje znečišťovatele životního prostředí. Naše země tak porušila evropské právo a hrozí nám žaloba. Ministerstvo životního prostředí, které je za zákon zodpovědné, vinu odmítá. Prý za to může neuvěřitelně dlouhé střídání vlády po posledních volbách.

Řeky znečištěné ropnými látkami, černé skládky zamořující spodní vody, vyteklé chemikálie. Podle současných zákonů za to viníkovi hrozí jen pokuta. Za odstranění a návrat životního prostředí do původního stavu nic neplatí, hradí to stát. A právě to měl změnit nový zákon o ekologické újmě.

Nikdo nezaspal, tvrdí ministerstvo životního prostředí. Za vše prý mohla špatná politická situace.

Zákon se tak dostal na vedlejší kolej. Podle ekologů teď ale naší zemi hrozí tučná pokuta.

Ministerstvo životního prostředí tvrdí, že se bude snažit vše co nejdříve napravit a vládě do 14 dnů předloží návrh zákona.

I kdyby nás za nečinnost EU nakonec nepokutovala, podle ekologů to náš stát i tak přijde pěkně draho.

Stát totiž bude v případě ekologické havárie nebo objevení černé skládky, zbytečně vynakládat miliony korun z peněz daňových poplatníků za jejich odstranění a uvedení životního prostředí do původního stavu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz