Zpravodajství

Na Slovensku se daří mladým medvědům

Je to neuvěřitelné, jen za poslední měsíc se u Banské Bystrice na Slovensku lidé nalezli už třetí medvídě. První se zaběhlo na zahradu, druhé objevili lesníci v hořícím lese. A o tomto víkendu se našlo medvídě do třetice a navíc na opravdu neuvěřitelném místě.

Ukrývalo se na střeše rodinného domu hned vedle frekventované mezinárodní silnice.

Řidiči se tak mohli kochat neuvěřitelným pohledem. Před očima jim běhal malý medvěd. Jako Alenka v říši divů se cítili i policisté.

Ekologové ale varují, že se v poslední době ztratilo příliš mláďat.
Problémem je, když medvědi přijdou do kontaktu s lidmi přespříliš. Když dospělá medvědice cítí lidský pach, bere mládě jako cizí. V Tatrách ale mají z mladých medvědů strach. Chodí tam totiž na odpadky. Proto se chystá odchyt nebezpečných šelem.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz