Zpravodajství

Lupiči přepadli v Praze banku a zmizeli

Lupiči přepadli v Praze banku a zmizeli
Zdroj: TV Nova

Další přepadení banky se odehrálo v českém hlavním městě. Tentokrát si dva ozbrojení muži ve věku kolem 25 let vybrali pobočku Komerční banky v Praze 8. Od přepážky si odnesli pouze desítky tisíc korun. Větší škodě zabránil časový zámek, který byl na trezoru vyššími částkami. Po lupičích policie od pátku marně pátrá.

Oba lupiči, jak prošli dveřmi banky. První zamíří přímo k pokladní, tam zrovna stojí jedna zákaznice. Ženu odstrčí, vytáhne pistoli a chce peníze. Jenže pokladní mu je nemůže vydat. Zámek na trezoru je časový. Lupič si vymění místo s komplicem, který hlídal u dveří. A ten bere, co se dá.

"Druhý z lupičů se spokojil s hotovostí, která byla na přepážce. Odnesl si řádově desítky tisíc korun," řekl TV Nova mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek.

Po loupeži oba muži zmizeli v davu lidí. Šokovaná pokladní zavolala ostrahu a ta pak policisty. Pobočka byla uzavřena.

"Kriminalisté na místě zajistili řadu stop, které teď vyhodnocují a zjišťují i to, jestli lupiči nemají na svědomí více případů," dodal Bernášek.

Policistům se prý podařilo zajistit například větší množství otisků prstů. Za první tři měsíce letošního roku lupiči vyloupili v Praze 19 bank. To je více než dvakrát tolik než za stejné období loňského roku.

Pachatelé, kteří si patrně užívají uloupených peněz, jsou zatím na útěku. V případě dopadení jim ale hrozí až deset let za mřížemi.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz