Zpravodajství

Radikální antifašisté budou protestovat v Mostě, policie v pohotovosti

Antifašistická akce (AFA) chystá 19. května pochod v Mostě. Podle informací serveru nova.cz je začátek naplánován ve 12:00 hodin u mostecké sportovní haly. Akce zatím oficiálně nebyla nahlášena na magistrát města Most. Pochod anarchistů se koná pod heslem „žádný prostor neonacistickým aktivitám." Mostecká policie podle její mluvčí přesto o akci ví a chystá opatření.

Mostecká policejní mluvčí uvedla, že se policie na akci chystá. „Opatření připravujeme se zaměřením na zajištění veřejného pořádku," řekla serveru nova.cz Alena Bartošová, mluvčí mostecké policie. Dodala, že bližší informace nebude policie zveřejňovat.

Mostecký magistrát ale zatím akci nahlášenou nemá. Není ani známé kolik lidí se akce zúčastní. „K dnešnímu dni nebyla akce ohlášena," řekla serveru nova.cz mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. Dodala, že magistrát nemá nahlášeny ani žádné jiné akce.

AFA sdružující radikální antifašisty v regionech Česka, vznikla v roce 1996. Podle vlastního prohlášení se zavazují bojovat ideologicky a také fyzicky proti fašismu, nacionalismu, ultrapravici, rasismu a dalším útlakům společenských, etnických a sexuálních menšin, které bojují za své zrovnoprávnění v majoritní společnosti.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz