Zpravodajství

Viewegh chce s Horáčkem a Hapkou stvořit andělský muzikál

Viewegh chce s Horáčkem a Hapkou stvořit andělský muzikál
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Populární český spisovatel Michal Viewegh vydal nedávno svoji novou knihu s názvem Andělé všedního dne. Z původního záměru napsat román autor upustil a vznikla tak novela, která mapuje osudy tří lidí v rámci jednoho jediného dne. Na stejné téma teď spisovatel připravuje spolu s textařem Michalem Horáčkem a skladatelem Petrem Hapkou muzikál.

"Námět k této knížce jsem napsal už asi před čtyřmi lety, kdy mě oslovil Michal Horáček, že by chtěl nějakou předlohu pro muzikál. To jsem ještě netušil, že to vyjde jako kniha," vzpomíná Michal Viewegh. "Někde jsem tenkrát viděl fotku, jak se holka v andělském kostýmu na kolečkových bruslích prodírá velkoměstem mezi lidmi. Napadlo mě, že bych mohl udělat takovou variaci na film Nebe nad Berlínem. Hodně jsem o tématu andělů přemýšlel a když mi k tomu pak ještě Michal Horáček, který se o tyto věci zajímá, přidal spoustu zajímavých informací, byl jsem rozhodnutý."

Novela Andělé všedního dne je námětem podstatně smutnější než předešlé autorovy knihy. Mluví se zde o smrti, o víře i o tom, že život není věčný.

"Nemůžu popřít, že knížka je zase inspirovaná něčím, co jsem sám zažil. Zemřel mi otec a bylo to pro mne dost těžké. Odtud pramení smutek z té knížky, ale zároveň si myslím, že není ryze beznadějná. Má i svůj humor," tvrdí autor. "Odehrává se na půdorysu jednoho jediného dne. Začne v sedm ráno v Nuslích a skončí v sedm večer a po celou dobu sleduje čtenář tři hlavní příběhy, tři lidské osudy, které se postupně proplétají, až se nakonec definitivně protnou."

Po filmech konečně i muzikál
Podle Vieweghových knih byly natočeny filmy jako Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách nebo teď nově i Účastníci zájezdu. Pokud to dobře dopadne, vznikne i muzikál.

"Určitě bych chtěl, aby vznikl, ale prozatím není jasné, kdy. S Michalem Horáčkem jsme neustále v kontaktu. On už moje libreto zveršoval a nyní jde o to, kdy pan Hapka složí potřebných patnáct písní. Zatím složil jednu a prý se mu moc povedla," prozrazuje spisovatel.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz