Zpravodajství

Majetek Radovana Krejčíře stále zajišťuje stát

Majetek Radovana Krejčíře stále zajišťuje stát
Zdroj: TV Nova

Movitý i nemovitý majetek podnikatele Radovana Krejčíře je stále v rukou státu. Serveru nova.cz to dnes potvrdila mluvčí Vrchního státního zastupitelství v Praze Irena Válová. „Státní zástupce rozhodl o zajištění veškerého majetku uvedené osoby, to znamená movitých věcí, peněz i nemovitostí, které vlastnil jako fyzická osoba v době vydání rozhodnutí o zajištění, ale také jde o majetek který byl a je postupně v průběhu vyšetřování dále zjišťován," řekla Válová. Zajištění znamená, že Krejčíř nesmí s majetkem nakládat, ale stále zůstává vlastníkem. Válová neuvedla přesnou hodnotu zajištěného majetku.

Podle informací serveru nova.cz vilu v Černošicích má nyní k užívání manželka Radovana Krejčíře. Ta ale v uplynulých dnesch pobývala Seychelách a nyní usiluje o politický azyl v Jihoafrické republice. V Česku je stíhána pro údajné praní špinavých peněz . Na nemovitost je uvalena blokace. „Zajištění tohoto majetku je uskutečněno prostřednictvím blokace dispozic na příslušních katastrálních úřadech," upřesnila Válová. To znamená, že majitel nesmí nemovitost prodat, zadlužit či jakkoli jinak s ní nakládat.

Movitý majetek a peněžní pohledávky včetně směnek, jehož hodnota přesahuje několik milionů korun má podle Válové ve správě Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Válová ale neuvedla přesnou hodnotu zajištěného majetku. „Jde řádově o několik milionů korun," dodala.

Podle informací z ÚZSVM není možné zveřejnit bližší informace k případu. "Trestní řízení v dané věci nebylo dosud ukončeno a zveřejněním bližších informací by mohlo dojít k jeho narušení. ÚZSVM je v dané záležitosti na základě pověření dozorového státního zástupce pouze správcem majetku a dle jeho pokynu nemá ÚZSVM v dané věci poskytovat jakékoli informace," sdělil úřad.

Jihoafrická policie zatkla Radovana Krejčíře v sobotu 21. dubna na mezinárodním letišti v Johannesburgu. Na jih Afriky přicestoval pod falešnou identitou. Krejčíř v červnu 2005 utekl policii při domovní prohlídce v černošické vile a uprchl na Seychely, jejichž má občanství. Na ostrovy za ním pak přicestovala i manželka se synem - žena je jako uprchlá stíhána za podílnictví. O Krejčířovi se znovu rozhodne v polovině května.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz