Zpravodajství

Brno dává miliony na odstranění grafitů

Brno dává miliony na odstranění grafitů

Osm milionů korun ročně zaplatí brněnský magistrát za odstraňování sprejerských výtvorů z ulic města. Intenzivní likvidace grafitů je letos navíc také spojena s tím, že se v Brně sejde 17 prezidentů z celé Evropy.

Zdroj: TV Nova

Grafity - nápisy, kterými se spousta mladých lidí podepisuje a zvěčňuje na budovy, dopravní prostředky, ale třeba i na mosty. Proti tomu už několik let bojují v Brně.

Brno uvolňuje ze svého rozpočtu ročně osm milionů korun.

A to už do roku 2000. Vždy to probíhá stejně. Třikrát do roka najme Brno firmu, která grafity z městských, ale i soukromých budov odstraní. Teď se jedná v pořadí o druhou fázi. Sprejerské grafity se v Brně začnou odstraňovat během několika dní.

Čištění grafitů tentokrát bude probíhat především v centru, které za nedlouho navštíví i 17 prezidentů ze střední a východní Evropy.

Letos poslední - třetí fáze - podle informací magistrátu proběhne na přelomu léta a pozdimu.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz