Zpravodajství

Popálený muž z Nymburka podstoupí operaci

Popálený muž z Nymburka podstoupí operaci
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Muž, který vzplanul v dubnu na nádraží v Nymburce je stále v kritickém stavu a stále hrozí selhání vitálních orgánů. Jeho zdravotní stav však už dovoluje provést transplantaci zdravé kůže na popálená místa jeho těla. O případném zákroku budou lékaři pražské vinohradské nemocnice rozhodovat zítra.

„V případě, že nenastanou žádné komplikace potrvá léčba čtyři až osm týdnů," řekl serveru nova.cz Lubomír Brož z kliniky popálenin vinohradské fakultní nemocnice v Praze. Stále však není jasné, jak a proč došlo ke vzplanutí muže.

Důvod vzplanutí muže bude možné s větší jistotou určit až po výslechu poškozeného. Policie vzhledem k jeho zdravotnímu stavu stále nemohla provést výslech muže, který by objasnil příčinu vzplanutí. „Policie nyní čeká na možnost provedení výslechů poškozeného po svolení ošetřujících lékařů," řekl dnes serveru nova.cz zástupce ředitele nymburské policie.

Muž měl popáleniny na horní polovině těla ve více než 50 procentech povrchu kůže. K tragické události došlo v pátek 20. dubna letošního roku, když na nádraží v Nymburce lidé zpozorovali hořícího muže.

Po přivolání policistů a záchranné služby se zjistilo, že muž utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na polovině svého těla - především na hlavě, hrudi a horních končetinách. Následně byl muž převezen do Vinohradské nemocnice. Podle policie jde o padesátiletého muže z Nymburka, kde má hlášen také trvalý pobyt.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz