Zpravodajství

Hororová show Tiger Lillies postraší Archu

Svérázní Britové The Tiger Lillies, kteří již několikrát pokořili Prahu, se vrací 21. května na místo činu, do Divadla Archa. Tentokrát vystoupí s legendární "posilou" - členem kultovních Einsturzende Neubauten - Alexandrem Hackem. Hororová show, kterou předvedou, se stala vyhledávaným představením celebrit i intelektuálů všude po světě.

Živá vystoupení Tiger Lillies v sobě snoubí kouzlo dekadentního kabaretu s půvabem dávných kramářských balad, nespoutaná hospodská kutálka se mísí s melancholickým klavírem i temnými barvami, poděděnými z chaloupky strýčka Toma Waitse, to vše ovšem s notnou dávkou momentu překvapení a neobyčejně vášnivou zálibou v drsných textech. Už více než čtvrtstoletí sypou z rukávu příběhy ze života osamělých schizofreniků, prodejných slečen, vyděděnců či vrahů, kteří to v podstatě myslí se světem dobře, a vyprávějí nám o skutcích, vedle kterých jsou Caveovy Mordýřské balady jen úsměvnou dopolední telenovelkou.

Středem pozornosti bude kromě Alexandra Hackeho i tentokrát samozřejmě hlavně obuřinkovaný zpěvák Maryn Jacques s klaunským make-upem, který díky masce dokáže v okamžiku zcela změnit výraz obličeje, takže během líčení krutého násilí klidně vyšle do publika půlsekundový líbezný úsměv anebo s nevinným pohledem jakoby nic podupe hlavičku pohozené dětské panence. Jeho veselé písně o smrti, často netrvajících déle než dvě minuty, tak neustále balancují mezi tragédií a parodií, takže vlastně nikdy nevíte, zda se dojmout či zasmát. Prostě jako v životě. Jacques je bavič i cynik, dle potřeby ale dokáže svůj klavír patřičně rozněžnit.

Proti hudební jednotvárnosti bojují Tiger Lillies častou změnou rytmů i nástrojů - Jacques střídá klavír s akordeonem a ukulele, jeho poctivě vypilovaný falzet má navíc desítky odstínů, kontrabasista Adrian Stout zase klidně vymění svůj instrument za dobře naladěnou pilu a Huge nenechá v klidu nic, do čeho se dá udeřit. Nejdůležitější složkou jsou však právě texty.

Svérázná show pod názvem The Tiger Lillies and Alexander Hacke in Mountains Of Madness vás 21. května v Divadle Archa zavede do hor plných šilenství. Držte si klobouky, tady se z kopce pojede hodně prudce...

10:15

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz