Zpravodajství

Automobilky stahují stovky aut kvůli možné závadě

Firma Ford stahuje k opravě více než dvě stovky aut u nás. Hrozí totiž uvolnění nádrže. Podle nezávislých odborníků a Ministerstva dopravy ale nejde o nic neobvyklého. S podobnými problémy a vadami se prý na celém světě potýkají téměř všechny automobilky.

"Když jsme dostali do společnosti od Fordu dopis, že nám u služebního auta může upadnout nádrž, tak nás to docela vyděsilo a současně naštvalo, protože to není první takhle vážná závada," říká majitel auta.

Ve Fordu to ale vidí jinak. "Jediné, co se může stát, ta nádrž se třošku posune a bude klepat o podlahu karoserie. Rozhodně nemůže vypadnout a v žádném případě nehrozí žádné nebezpečí ohně, požáru," říká společnost. 

V České republice si toto auto s vadným upevněním palivové nádrže koupilo 204 lidí. Majitele těchto vozů teď firma Ford prosí, aby se co nejrychleji dostavili do značkového servisu, kde jim auto zdarma opraví.

Podle odborníků nejde o ojedinělou akci. Auta do servisů stahují občas kvůli závadám téměř všechny automobiky na světě. Německý výrobce luxusních automobilů BMW stáhne z provozu 75. 000 vozů. Právě u nich se totiž objevily potíže s vytápěním předních sedadel.

Koncern Volkswagen dnes potvrdil, že se rozhodl stáhnout všechny vozy Audi, Seat, Volkswagen a Škoda, kterých se týká závada na zapalovací cívce.

"Je to někdy dané tím, že v průběhu výroby těch výrobků se změní technologie nebo materiály a po čase se ukáže, že to nebyla šťastná volba," říká odborník ze zkušebního ústavu.

Majitelé aut, kteří s takto nedokonalými auty u nás jezdí, se prý nemusejí obávat, že by se jednalo o vady ohrožující naše životy. Ministerstvo dopravy by v takovém případě podle zákona tyto vozy okamžitě stáhlo z provozu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz