Zpravodajství

Vymahači dluhů na Sokolovsku omylem unesli policistu

Vymahači dluhů na Sokolovsku omylem unesli policistu
Zdroj: TV Nova

Skupina vymahačů dluhů přepadla v Kraslicích na Sokolovsku muže, od kterého měla na zakázku získat dlužné peníze. Došlo ale k záměně. Místo dlužníka unesla úplně někoho jiného. Ke všemu to byl policista, a tak byli pachatelé rychle dopadeni.

Na svou oběť si vymahači počkali na pakrovišti na okraji Kraslic. Nicnetušící policista, v době svého volna samozřejmě oblečený v civilu, šel k autu. U něj také pachatelé policistu napadli. Marně se jim snažil vysvětlit, že si ho s někým spletli. Dokonce se chtěl prokázat služebním průkazem.

"V tu chvíli mě napadli pěstí do obličeje, jsem upadl na zem. Byl jsem v krátkým bezvědomí. Probral jsem se až když jsem dostal od druhého muže ránu nebo dvě do obličeje," řekl napadený.

Útočníci ho odtáhli do svého auta. Už si ale nebyli tak úplně jistí, že mají toho pravého. A raději policistu po nějaké době pustili. Zraněný, zakrvácený policista zavolal na pomoc své kolegy. Ti okamžitě začali po pachatelích pátrat.

"Svědeckými výpověďmi a profesionalitou policisty jsme získali dostatek informací, že se jedná o pachatele z jižních Čech," uvedla policie. Zkušený policista přiznává, že se bál o život a měl velký strach. 

"Největší, když mě chtěli dostat do cizího vozidla a někam odvést. V tu chvíli jsem si řekl, že v momentně když někam odjeme, tak by mohlo dojít k něčemu hodně špatnýmu," dodává napadený.

Útočníkům, obviněným z trestných činů výtržnictví, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody teď hrozí dva roky vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz