Zpravodajství

Zneužívaný mladík vykradl zvrhlíka

Zneužívaný mladík vykradl zvrhlíka
Zdroj: TV Nova

Nečekanou pomstu si vymyslel šestnáctiletý mladík z Domažlicka. Chlapec údajně vykradl v Otíně na Klatovsku zámek dvaašedesátiletého německého pedofila Heinze Müllera, který ho měl sexuálně zneužívat. Mladík byl navíc jedním z korunních svědků, jehož výpověď pomohla usvědčit skupinu pedofilů včetně Müllera.

Na zámek v Otíně si německý profesor vozil podle místních společně s dvojicí dalších cizinců nezletilé chlapce. Loni na podzim ale sexuální hrátky cizinců ukončila policie. Jeden ze zneužívaných chlapců pak po čase přišel na zámek krást.

Do zámku se měl zloděj dostat oknem. Nejprve si odnesl varhany a později odtud dokonce odjel luxusním automobilem. "Vozidlo bylo nalezené havarované u Žinkov," uvedla policejní mluvčí.

V areálu zámku se hoch podle našich informací velice dobře orientoval, protože to tady dobře znal. Vzhledem k tomu, že se jedná o osobu mladistvou a vzhledem k platnému zákonu nebude policie k případu podávat žádné bližší informace.

Krátce po Mullerově zatčení provedli čeští policisté na žádost německých kriminalistů v zámku důkladnou domovní prohlídku. Zajištěné materiály se potom předaly německé straně.

Muller je v současné době ve vyšetřovací vazbě v Německu a v nejbližší době ho čeká soud. Mladíka státní zástupce zatím ještě neobvinil.

Podle právníka se jedná o provinění krádeže a neoprávné užívání cizí věci. Pokud by byl pachatel dospělý, hrozilo by mu až 3 roky ve vězení.  Protože se ale jedná o mladistvého, může dostal pouze poloviční trest.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz