Zpravodajství

Diskotéka byla bez hluku, decibely duněly ve sluchátkách

Diskotéka byla bez hluku, decibely duněly ve sluchátkách
Zdroj: TV Nova

Poněkud zvláštní taneční párty - zažilo včera večer Ústí nad Labem. Přestože se konalo přímo v centru města, byl zde naprostý klid. A jak je to možné? Šlo jen o dobrý nápad. Tanečníkům zde totiž pouštěli hudbu - do sluchátek.

Hudbu ale slyšeli jen návštěvníci, kteří u vchodu dostali sluchátka. Tanečníci si navíc mohli vybrat styl hudby, který chtějí poslouchat, jedním otočením kolečka si mohli přepnout z jednoho DJ na druhého.

Saint disco nebo tichá diskotéka - tak se jmenuje tenhle nový druh zábavy. V České republice ho poprvé představil jeden rakouský umělec. Tiché taneční večírky jsou populární například ve Vídni, Berlíně nebo na festivalech v Dánsku.

Taneční párty skončila na ústeckém náměstí až hodinu před půlnocí, výhodou bylo, že si za celou tu dobu nikdo nestěžoval na rušení nočního klidu.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Národního ptáka si letos nezvolíme. Anketa se odkládá na příští rok

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odkládá anketu o národního ptáka na rok 2023. V pondělí to potvrdila mluvčí úřadu Dominika Pospíšilová. Podle ní má ministerstvo pro tento rok řadu velmi naléhavých priorit, ať už legislativních, nebo dotačních, k rychlé pomoci proti energetické chudobě a k úspěšnému zvládnutí českého předsednictví EU. Proto se osvětová kampaň podle dohody s Českým svazem ochránců přírody uskuteční v roce 2023. Česko tak minimálně do příštího roku zůstane jednou z mála evropských zemí, které nemají svého národního ptáka. S výběrem by kromě České společnosti ornitologické měla pomoci hlavně veřejnost.

Píše se na Deník.cz