Zpravodajství

Bagry závodily na ploché dráze

Bagry závodily na ploché dráze
Zdroj: TV Nova

A na závěr tu máme dost netradiční závody. Konaly se dnes v Liberci na ploché dráze. Na trati se utkaly velké osmitunové bagry. Po oválu se řítily na hranici převrácení - a nakonec padl i rekord.

Kovové obludy nejdříve lidově řečeno zlověstně zacvakaly zubama.Pak si protáhly si své ocelové kosti, div se nepřevrátily a po vzoru sprinterů vyzkoušely několik rozběhů.

To už je ale startér na místě, praporek se zvedá k nebi a osmitunová monstra nekompromisně vyrážejí vpřed. Plochá dráha jakoby jim byla malá. Za okamžik se téměř ztrácejí v oblacích prachu.

Piloti zatáčky berou smykem. Při předjíždění musejí být velmi opatrní. Sebemenší karambol by mohl znamenat ošklivou havárii.

Když se stopky zastavují, zní to neuvěřitelně. Stroje jsou na okruhu jen čtyřikrát pomalejší než plochodrážní morky.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz