Zpravodajství

Reforma financí nebude krutá pro postižené

Reforma financí nebude krutá pro postižené
Zdroj: TV Nova

Změnu v chystané reformě veřejných financí navrhuje ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (ODS). Původní plán totiž počítal, že dotace na práci zdravotně postižených budou sníženy. To by ovšem znamenalo zánik téměř všech výrobních družstev, kde zdravotně postižení pracují. Po zásahu ministra by výrobní družstva měla přežít.

Když vláda zveřejnila své plány na reformu veřejných financí, byl to pro mnohé šok. Reforma financí totiž snížila dotaci na zaměstnávání zdravotně postižených téměř o 50 procent.

Původně byly dotace třináct a půl tisíce korun, reforma počítala se snížením na necelých šest tisíc.

Nejnovější návrh ministerstva práce a sociálních věcí počítá s dotací zhruba devět tisíc korun, což už dovolí výrobním družstvům přežít.

Jenže nikdo v tuto chvíli neví, jakým způsobem by se prokazovalo, že nemají zaměstnány postižené pouze fiktivně. Zaměstnavatelé proto mají strach, že na maximální dotace nakonec nedosáhnou.

Příští týden své návrhy ministr Nečas předloží vládě. Zaměstnavatelé zdravotně postižených věří že se do 25. května, kdy vláda reformu předloží sněmovně, podaří doladit systém kontroly a vyplácení dotací a že postižení tak příští rok nepřijdou o část své výplaty.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz