Zpravodajství

Slovenští vlci ničí ovce

Slovenští vlci ničí ovce
Zdroj: TV Nova

Na Slovensku začali v poslední době znova řádit vlci. Pokud se smečka dostane ke stádu ovcí, většinou po nich zůstane velká spoušť.

Například salaš Liptovská Lúžná přišla po útoku vlků zhruba o desetinu stáda. Šelmy povalily ohradu, která jako jediná nebyla chráněna elektrickým ohradníkem, protože ve výběhu byla jehňata - a zabili nebo pokousali až 33 oveček.

Velkou spoušť za sebou zanechala čtyřčlenná vlčí smečka. Rozrazila ohrada, neodehnal je kameny ani bača. Vlci pokousali 33 ovcí. Vlci některé ovce roztrahli až pět kilometrů od salaše.

Škody dosáhnou desítky tisíc korun. Nyní budou bačové chránit ovce obzvláště důsledně. Hodlají vlky zaplašit i petardami. Vlci jsou prý přemnožení. Důvodem je podle bačů i to, že jsou chránění. Ekologové ale chtějí chránit vlky celoročně.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz