Zpravodajství

ČSSD: Tlustý zlobí Topolánka jenom naoko

ČSSD: Tlustý zlobí Topolánka jenom naoko
Zdroj: TV Nova

Sociální demokraté obvinili vládu, že se s poslancem ODS Tlustým na jeho postoji předem dohodla. Podle místopředsedy ČSSD Škromacha kritizuje Tlustý reformu veřejných financí jen naoko. Koalice se prý tím snaží odvrátit pozornost od skutečné opozice, kterou je sociální demokracie. Členové Topolánkova kabinetu to považují za směšné.

"Přání na daleko radikálnější a ODS střižené reformy je v kontextu politické situace směšné," řekl premiér Mirek Topolánek (ODS). „Já se pod návrh, který popírá program ODS nepodepíšu," kontroval Tlustý
Tyto přestřelky mezi vládou a Vlastimilem Tlustým v neděli ČSSD označila za domluvené divadlo pro veřejnost.

"Celé ty tyátry, co dělá Tlustý a zelení, je jen divadlo pro lidi," uvedl Škromach.

Podle sociálních demokratů jde Topolánkovu kabinetu o jediné. "To má odvést pozornost od skutečné opozice sociální demokracie, která přináší jiná řešení, dodal.

Ministři se útokům místopředsedy ČSSD smějí. "To jsou neuvěřitelné výroky, které neodpovídají pravdě, odhalují spiknutí, o kterém jsme nic netušili," řekl ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. "To je stejné věrohodnosti jako podezírat pana Tlustého, že útočí na vládu po dohodě s ČSSD, aby vznikla velká koalice bez Topolánka," řekl ministr financí Kalousek.

Vlastimil Tlustý se k údajnému spiknutí nechtěl vyjadřovat. Po SMSce nám vzkázal, že s nikým domluvený není. Sociální demokraté ale trvají na svém.

O reformě veřejných financí bude zřejmě v úterý diskutovat poslanecký klub ODS, vláda chce dokument definitivně schválit ve středu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz