Zpravodajství

Kvůli Hyundai měli dostat ornici, získali jen jíl

Lidé z okolí Nošovic se zlobí na krajský úřad. Ten totiž slíbil, že zájemcům dá zadarmo půdu odstraněnou z tamní průmyslové zóny. Jenže místo slibované kvalitní ornice nyní nákladní auta dovezla lidem na zahrady pouze jíl, který nikdo nechce.

Vypadalo to jako velmi výhodná nabídka. Moravskoslezský kraj lidem rozveze celkem 550 tun ornice, která musí ustoupit automobilce Hyundai.

Zájemců o takovou půdu proto bylo hodně a musely se dokonce dělat pořadníky. Místo kvalitní ornice ale lidé dostali jen bezcennou jílovitou půdu plnou kamenů.

Třeba v Raškovicích dostal kvalitní ornici málokdo. Většina obyvatel teď má na zahradě jen kopec hlíny, která je k ničemu.

Moravskoslezský kraj, který celou akci zorganizoval, oponuje - lidé přece nemohli čekat, že dostanou zdarma kvalitní černozem.

Co teď bude s hlínou, kterou nikdo nechce, to je ve hvězdách. Někteří lidé už bezcenný jíl vyvážejí k potoku, jíní do něj přidávají hnůj a doufají, že ho aspoň trochu zúrodní.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz