Zpravodajství

Ondra na policii: ruce jsem měl svázané skoro pořád

Ondra na policii: ruce jsem měl svázané skoro pořád
Zdroj: TV Nova

Na veřejnost se dostaly protokoly z výslechu týraného osmiletého Ondřeje. Zveřejnil je server Ceskamedia.cz. Výpověď malého chlapce dokazuje, že týraný byl už mnoho měsíců, a dokonce na třech adresách, kde se rodina vyskytovala. Chlapec také policistům řekl, že o tom, že žije nahý a svázaný v komoře, vědělo hned několik příbuzných, nejvíc mluví o sestře matky, tetě Kateřině. Není tak vyloučeno, že o týrání chlapce v rodině vědělo a možná se na něm i podílelo více lidí.

Malý Ondřej v protokolu říká, že v komoře bydlel už v předešlém bytě v Brně v ulici Krásného. "To byla taková místnost. Komora neměla okno. To s námi taťka ještě bydlel, ale spával u svých rodičů," uvedl Ondra.

Zavírán prý byl Ondřej i v Brně-Komárově, v Domě dětí a mládeže, kde je jeho teta Kateřina Mauerová vedoucí. "V Komárově jsem byl asi dva dny v šatně a potom mě dali do takové jiné místnosti," řekl policistům Ondra.

Když se rodina přestěhovala do řadovky v Kuřimi, Ondřej byl od prvního dne v komoře. "Po domě v Kuřimi jsem nechodil, venku z komory jsem byl jenom na Vánoce v obýváku. Do komory mě dala maminka. Zavřela za mnou dveře, zevnitř nešly otevřít. Ve dne mi tam maminka rozsvítila a v noci jsem měl zhasnuto, abych mohl spát," uvedl Ondra.

Ondřej vypověděl, že se v komoře učil jak s matkou, tak s její sestrou Kateřinou. "Mamka mi řekla, že mám přečíst jednu nebo dvě stránky, teta mně taky někdy dala přečíst stránku," řekl Ondra.

Ondřej vyprávěl mnoho podrobností o životě v komoře, že spal na betonu, že musel dát pryč koberec, aby musel ležet na betonu, že ruce měl svázané skoro pořád, a tak se mu špatně jedlo z misky, a že měl pořád žízeň.

Nahý byl chlapec většinou a často mu byla zima. Otce, dědu a babičku prý dlouho neviděl. Jen jedinou příbuznou. "Teta Katka za mnou chodívala do komory, byl jsem nahatý," řekl Ondra.

Na závěr protokolu chlapec řekl, že teď je raději v nemocnici, myslí tím ještě Klokánek. V nemocnici jsou prý děti, hračky a to v komoře neměl.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz