Zpravodajství

Harrison Ford si spletl robota s číšníkem

Harrison Ford si spletl robota s číšníkem
Zdroj: TV Nova

Nikdo není neomylný! Na vlastní kůži se o tom během návštěvy Londýna přesvědčil populární představitel Indiany Jonese, čtyřiašedesátiletý hollywoodský veterán Harrison Ford. A vinou své zapomnětlivosti a neschopnosti zapamatovat si tváře bližních způsobil menší společenský trapas.

"Spatřil jsem ho osaměle sedět u stolu v restauraci, v níž jsem právě obědval," vypráví jeho někdejší partner z Hvězdných válek, britský herec Anthony Daniels. "Vydal jsem se proto k němu, abych ho pozdravil a zeptal se, jak se pořád má."

Harrison Ford, který ve filmovém cyklu hrál Hana Sola, však někdejšího partnera před kamerou zjevně nepoznal a spletl si ho s číšníkem: "Zvedl oči od jídelního lístku a pak se mě stroze zeptal, kterou ze specialit bych mu mohl dneska doporučit," říká Daniels, který v cyklu ztělesnil postavu robota C-3PO.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz