Zpravodajství

Nikdo na světě mi nerozumí!

Nikdo na světě mi nerozumí!
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Já sem Petra je mi 12 let,možná nejste nadšení že vám píše taková malá holka ale mám hrozně moc problémů. Myslím si že sem hodně paranoidní, protože si pořád myslím že jsou nikde kamery nebo že mě někdo sleduje a taky jsem hrozně podezřívavá. Taky občas, když jsem ve stresu, mám jakoby v hlavě dva hlasy, ty se spolu hádají a neumím to zastavit. Ještě k tomu mám skoro nulové sebevědomí a skoro pořád hrozné deprese, opravdu nepřeháním. Někdy taky se hrozně naštvu a prostě házím věcmi kolem a trhám papíry. Prosím kdybyste mi mohla pomoct, protože někdy sem fakt úplně na dně, skoro každý den kvůli něčemu pláču a jsem hrozně nešťastná a osamělá. Předem děkuji.

Milá Petro,
Zachovej klid, neděje se s tebou nic prazvláštního - prostě jsi v pubertě. V tomto období tělo prochází velkými změnami, jak psychickými, tak i fyziologickými. Puberta je v podstatě hormonální záležitost. Hormony v tvém těle plní nejrůznější funkce a jsou příčinou všech změn. Proto ten pláč, deprese, špatné nálady, vztek na celý svět a také sama na sebe.

Dokáže tě naštvat, když neumíš najít žlutou gumičku do vlasů ke žlutému tričku, které si zrovna chceš vzít na sebe, protože jenom v tomhle tričku dneska můžeš vyrazit do školy. A spustit hysterický pláč, protože ti nikdo na světě nerozumí. Asi se budeš muset smířit s tím, že jsi v tomto období trochu přecitlivělá, stejný problém mají miliony dívek. A pokud máš pocit, že ne, tak já ti garantuji, že ano.

Péťo doporučuji svou pozornost nasměrovat jinam, začni se věnovat tomu, co tě baví, začni sportovat, ať máš ze sebe radost a nemáš pocit, že jsi tlustá a ošklivá a bůhví co ještě. A taky o všech svých pocitech mluv s mámou, kamarádkami a nebo někým ke komu máš důvěru a kdo tě dokáže povzbudit. Držím ti palce!

Tvoje Kudláková

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz