Zpravodajství

Případ týraného osmiletého Ondry pokračuje

Případ týraného osmiletého Ondry pokračuje
Zdroj: TV Nova

Třináctiletá Anička z rodiny, kde se před týdnem neuvěřitelnou náhodou odhalilo kruté týrání osmiletého Ondřeje, je stále nezvěstná. Včera se na veřejnost dostaly protokoly z výslechu chlapce a ty dokazují mimo jiné to, že na jeho týrání se podílela nejstarší sestra matky, Kateřina Mauerová. Ta pracuje jako vedoucí v Domě dětí a mládeže v Brně-Komárově. Dnes jí ředitel organizace nařídil dovolenou.

O tom, že byl týrán také tetou Kateřinou Mauerovou, vyprávěl malý Ondřej při výslechu policii. Z protokolu vyplývá, že Kateřina i matka bránily násilím záchranářům, aby chlapce z komory vytáhli.

CITACE: Seděly na zemi, zády ke dveřím zapřené nohama o protější zeď. Byly agresivní a byla jim přiložena pouta.

Poté, co byl Ondřej převezen do nemocnice, ale zůstaly další dvě děti Anna a Jakub až do čtvrtka s oběma ženami samy. Proč, o tom úředníci mlčí.

Pracovníci Klokánku, kam byly děti soudně umístěny, o zapojení Kateřiny Mauerové do případu prý vůbec nevěděli. Jinak by ji údajně nenechali u Aničky v pokoji až do osmi hodin večer. Pár hodin nato odtud Anička zmizela.

Kateřina Mauerová pracuje jako vedoucí v domě dětí a mládeže v Brně-Komárově. Malý Ondřej vypověděl, že i tady byl vězněn jistou Nency. Často ho také podle uniklých informací hlídala jistá Hana Bašová. Podle našich informací uklízečka z Paprsku.

Dnes ředitel domova nařídil Mauerové nucenou dovolenou. V Paprsku pracovala od roku 1997. "My jsme neměli podezření, že by se tam něco takového dělo. Byl jsem spokojen s její prací," říká ředitel zařízení.

Dodnes byla policií vyslechnuta část rodiny kvůli týrání. Kateřina Mauerová má k výslechu jít během tohoto týdne. Souběžně s tím probíhá i vyšetřování zmizení Aničky. Jakub do okna vylepil ceulku z nápisem Aničko, zaťukej. Policie ovšem zatím žádné aktuální zprávy o tom, kde může být, nemá. Potvrdila ale, že prověřuje i několik osob z rodinného kruhu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz