Zpravodajství

Soud kvůli pádu lešení na kočárek s dítětem

Soud kvůli pádu lešení na kočárek s dítětem

Dnes odpoledne bude pokračovat soud se dvěma stavbyvedoucími, kteří jsou obžalováni za pád lešení na kočárek s tehdy dvouletou holčičkou. Před třemi lety jí padající kusy železa zlomily obě nožičky, život jí pravděpodobně zachránila duchapřítomná matka.


V reportáži uvidíte, jak vypadal kočárek, ve kterém sedělo dvouleté dítě. Na kočárek se zřítilo bednění ze stavby právě v okamžiku, kdy holčičku kolem vezla její těhotná matka.

Podíval jsem se ven, byl to strašnej křik matky a dítě bylo asi v šoku, říká svědek. 

Život děvčátku zřejmě zachránila duchapřítomnost matky, která se nad kočárek naklonila, aby kryla dívčinu hlavičku. Bednění přesto kočárek zcela zdemolovalo a holčičce přerazilo obě stehení kosti.
Matka děvčátka vyvázla jen s pohmožděninami. Ze stavby se tehdy k neštěstí nechtěl nikdo vyjádřit.

Státní zástupce nakonec obžaloval stavbyvedoucího Aleše Kohouta a jeho kolegu Jaromíra Šmída z ublížení na zdraví. Firma totiž nedodržela předepsanou vzdálenost plotu od stavby.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz