Zpravodajství

Hluk v Praze bude hlídat od roku 2008 koordinátor

Hluk v Praze bude hlídat od roku 2008 koordinátor
Zdroj: TV Nova

Pražský magistrát od příštího roku zaměstná tzv. protihlukového koordinátora. „Je to funkce, která bude zřízena od roku 2008," řekl dnes serveru nova.cz mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. Dodal, že v současné době se zpracovává pod koho bude koordinátor zařazen a co přesně bude v náplni práce. Koordinátor má mít na práci komunikaci s úřady a řešení stížností občanů.

Wolf dodal, že město na práci koordinátora vynaloží náklady na práci jednoho vysoce kvalifikovaného úředníka.  

Praha průběžně provádí řadu investičních i jiných opatření, která postupně odstraňují tzv. staré hlukové zátěže. Výrazným zdrojem hluku byla například před lety používaná panelová technologie budování tramvajových tratí. "Jde o velké investice, ale i drobnější akce jako výměna oken ve vybraných objektech, rekonstrukce tramvajových tratí," řekl Wolf.

Obvodní soud pro Prahu 1 v dubnu letošního roku zamítl žalobu lidí, kterým vadí nadměrný hluk v okolí magistrály v ulici 5. května, na pražský magistrát.

Rozsudek není pravomocný, obyvatelé domů v blízkosti komunikace se proti němu hodlají odvolat k městskému soudu, uvedla organizátorka žaloby a předsedkyně sdružení Občané postižení Severojižní magistrálou Alžběta Rejchrtová.

Obyvatelé ulice 5. května hromadně zažalovali magistrát, který podle nich provozem komunikace porušuje jejich právo na bydlení a zdraví.

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz