Zpravodajství

Domov postižených z pražských Řep žádá policie o pomoc, neuspěl

Domov postižených z pražských Řep žádá policie o pomoc, neuspěl
Zdroj: TV Nova

Tělesně postižené z pražských Řep rozčílil dopis, ve kterém městská policie reaguje na jejich žádost o pomoc. Poté, co byli v jejich ulici během jednoho dne přepadeni dva postižení, obávají se, že bezpečnostní situace v místě je vážná. Proto poprosili strážníky o posílení hlídek. Jenže místo pomoci se dočkali odpovědi, že označovat situaci za alarmující je diletantské.

Pana Štěpána nedávno přepadli a okradli přímo v domě pro zdravotně postižené. Ten samý den si zloděj počkal i na jeho pětaosmdesátiletou sousedku. Na základě přepadení se obrátil na městskou policii a požádal o řešení. Pomoci se ale vyděšení lidé nedočkali, spíš naopak.

Vrchní komisař městské policie odpověděl dopisem, který tělesně postižené obyvatele domu doslova pobouřil.

"Je silně zavádějící a diletantské na základě dvou loupežných přepadení označovat bezpečnostní situaci v městské části za alarmující," píše se v dopise. V podobném duchu se nese celý dopis.

Zástupce šéfa okresního ředitelství prý nechtěl nikoho urazit, trvá ale na svém. Podle vedení mětské policie komisař přestřelil.

"Není možné, aby vedoucí pracovník městské policie komunikoval tímto způsobem, budeme chtít prověřit tuto věc," říká vedení policie.

Teď může policistovi hrozit sankce- srážka ze mzdy, upozornění na porušení pracovní kázně. Pokud by ředitel pražské městské policie zjistil další pochybení svého podřízeného, hrozilo by mu až odvolání z funkce.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz