Zpravodajství

Řidiči, pozor na déšť a bouřky!

Řidiči, pozor na déšť  a bouřky!

Meteorologové stále varují před silnými bouřkami doprovázenými vydatným deštěm - varování se minimálně ještě pro dnešní dopoledne týká především východu Čech a Moravy. Na Liberecku padaly včera obří kroupy. Nedaleko Zlína zase kvůli silnému dešti havarovala auta.

Zdroj: TV Nova

Silný déšť překvapil včera v podvečer na Zlínsku řidiče felicie. Na mokrém asfaltu dostal smyk zrovna ve chvíli, kdy jelo v protisměru nákladní auto. Jeho řidič už nemohl srážce zabránit.

Prudký náraz úplně zničil levou stranu osobního auta. Řidiče museli z vraku vyprostit záchranáři. Policisté všechny řidiče varují, aby v deštivém počasí jezdili velmi obezřetně.

Řidič dostal smyk na mokré cestě

Čtyři lidé se v úterý zranili při další nehodě osobního auta nedaleko Dřevohostic na Přerovsku. Podle policie nehodu zavinil řidič, který dostal na mokré vozovce smyk. Auto řídil s alkoholem v krvi.

Jednadvacetiletého muže policisté podezírají z ublížení na zdraví, řekla  přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Řidič nezvládl řízení po projetí levotočivé zatáčky. "Na mokré vozovce dostal s vozidlem smyk, sjel do příkopu, kde se vůz převrátil a narazil do stromu," doplnila mluvčí.

Řidič nadýchal alkohol

Při nehodě se zranil řidič auta, jehož dobu léčení odhadli lékaři na sedm dnů. Těžké zranění utrpěl také sedmadvacetiletý spolujezdec na předním sedadle, zraněn byl i pětadvacetiletý mladík na zadním sedadle. Nejhůře dopadla třiadvacetiletá žena, která se bude ze svých zranění léčit tři měsíce.

Při dechové zkoušce naměřili policisté řidiči 0,9 promile alkoholu. Mladíkovi hrozí až pět let vězení.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz