Zpravodajství

Finská Apocalyptica si v listopadu střihne dva koncerty v Česku

Finský hudební poklad a doslova smyčcoví bohové z kapely Apocalyptica přijedou na podzim do České republiky, aby tu odehráli hned dva koncerty. Do svých diářů si můžete poznamenat 5. listopadu – Praha a o den později Plzeň.

Eicca Toppinen, Paavo Lotjonen, Perttu Kivilaakso to je trojice brilantních violoncellistů s klasickým vzděláním konkurující svým nasazením, masivním zvukem i vlastními kompozicemi takovým kapelám jako jsou Metallica, Slayer, Faith No More nebo Sepultura.
Apocalyptica se do podvědomí fanoušků zapsala svou vynikající interpretací písní Metalliky. Na posledních albech se však opírá výhradně o vlastní hudební materiál, jehož autorem je téměř bez výjimky Eicca Toppinen.

Při každém svém koncertu potvrzují naprosto mimořádné umění vygradovat koncert do nezměrných výšin a připravit posluchačům skutečné hudební hody. Pro jejich koncerty je typické neuvěřitelné nasazení, absolutní koncentrace na každou skladbu, na každý tón.

Na letošní zastávce v České republice představí hned dvakrát - 5. listopadu v Praze a 6. listopadu v Plzni, kromě již prověřených hitů i zbrusu nový materiál ze šestého studiového alba, na kterém v současné době pracují a jehož název i datum vydání jsou zatím neznámé. Mělo by však spatřit světlo světa v letošním roce.

Pro fanoušky je tu malé doporučení - neodkládejte koupi vstupenky na později - jejich dva poslední pražské koncerty v roce 2005 byly do posledního místa vyprodané...

10:15

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz