Zpravodajství

VIDEO: Politologové z Ústí nad Labem si vyzkoušeli demonstraci naoko

VIDEO: Politologové z Ústí nad Labem si vyzkoušeli demonstraci naoko

Studenti politologie univerzity v Ústí nad Labem ve středu mezi obyvateli města způsobili pořádný rozruch. Chtěli si totiž jen tak vyzkoušet jaké to je demonstrovat. Vše se ale odehrávalo jako při skutečné demonstraci. Transparenty, výkřiky protestujících i policejní doprovod byly tradiční kulisou demonstrace.

Zdroj: TV Nova

Studenti protestovali proti všemu a zároveň proti ničemu, chtěli si zkrátka jen vyzkoušet jaké to je demonstrovat, protože se o tom prý učili v hodinách v politologie. Tomu také odpovídaly nápisy na transparentech a výkřiky protestujících. Například demonstrace za demonstraci, antikoncepce pro všechny, demonstrace za nic.

Od budovy univerzity se vydali na pochod městem, kde potom skončili v centru a pokračovali ve vykřikování hesel. Reakce lidí byla hodně různorodá. Někteří jen kroutili hlavami, jiní nadávali, že prý nechápou proč a proti čemu protestují.

Sami studenti ale byli spokojeni a zkušenosti prý využijí při vyučování. Možná se jim v dalších letech zkušenosti z demonstrace neztratí. Zdánlivě poklidné Česko bylo v nedávné době svědkem demonstrace studentů, kterým se nelíbí maturity. Odboráři se také netají kritikou vládního návrhu reformy veřejných financí, nevylučují ani masové stávky.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz