Zpravodajství

Daniela Šinkorová u Václava Klause

Prezident Václav Klaus pokřtil v pražské kavárně Slávia proti Národnímu divadlu svou knihu Modrá, nikoli zelená planeta.


Přišlo mnoho významných hostů a na chodníku před slavnou kavárnou protestovalo sedm ekologických aktivistů. Podtitul knížky napovídá, co tvoří její obsah - Co je ohroženo: klima nebo, svoboda?

Mezi těmi, kteří podporují názor, řečeno s Klausem, že "dnešní debata o oteplování je ve své podstatě debatou o svobodě," byla také seriálová a muzikálová hvězda Daniela Šinkorová.

"Jsem velice vděčná panu prezidentovi, že mě pozval na křest své knížky. Jeho názor, že se jednou lidé budou velice divit, proč na počátku 21.století vypukla panika kvůli globálnímu zvýšení průměrné teploty o několik desetin stupně a lidé uvažovali o tom, zda se vrátit před průmyslovou éru, se mi strašně libí. Obdivuji, že s tím svým postojem, který je proti jakémukoliv strašení veřejnosti globálním oteplováním, kterého bychom se měli moc bát, vyšel na veřejnost. Mám ráda, když člověk dokáže mít jiný názor, než ten, jenž se právě nosí."

Pár slov ke své knížce řekl i Václav Klaus. "Každý pokus poroučet větru a dešti se ukázal být vždy nákladným, dlouhodobě neúčinným a navíc likvidoval lidskou svobodu. A já jako svědek té dnešní celosvětové debaty ani nejsem jenom znepokojen, já už se i zlobím. Proto jsem napsal tu knížku," vysvětlil.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz